یکشنبه 28 بهمن 1397 | 19:27
دانشجويان‎الجزايري خواهان اصلاحات‎سياسي
سه شنبه 13 اردی بهشت 1390 [ 03-05-2011 ] | 13:35
اندازه فونت :
تصوير آرشيوي از تظاهرات دانشجويان الجزايري.
صدها تن از دانشجويان الجزايري با برگزاري تظاهرات مسالمت‌آميز در الجزيره پايتخت اين کشور، ايجاد اصلاحات سياسي را خواستار شده‌اند.

به گزارش خبرنگار پرس تي‌وي، تظاهرات مسالمت‌آميز دانشجويان و دانش‌آموزان الجزايري که با هدف دستيابي به آزادي‌هاي بيشتر اجتماعي و اصلاحات سياسي برگزار شده بود، با حضور نيروهاي امنيتي دولت به خشونت انجاميد.

در پي افزايش شدت درگيري‌ها ميان تظاهرکنندگان و نيروهاي امنيتي، دست‌کم 9 نفر از جمله سه نيروي پليس زخمي شدند.

بسياري از دانشجويان الجزايري دولت و نظام سياسي حاکم بر اين کشور آفريقايي را عامل اصلي مشکلات بنيادي در الجزاير مي‌دانند.

اين در حالي است که برخي ديگر از دانشجويان حامي اصلاحات در الجزاير، مشکلات بسيار خود را ناشي از نظام آموزشي رايج در اين کشور و ضعف مديريتي مسئولان آموزشي مي‌دانند.

دانشجويان و دانش‌آموزان الجزايري مي‌گويند، دولت اين کشور تاکنون بارها درخواست‌هاي آنان مبني بر ايجاد اصلاحات سياسي، بهرمندي از نظام آموزشي مناسب، ارتقاء شرايط معيشتي و گسترش آزادي‌هاي اجتماعي را ناديده گرفته است.

گفتني است، در پي بروز انقلاب‌هاي مردمي در کشورهاي آفريقاي شمالي و خاورميانه، برگزاري هرگونه تجمع و تظاهرات در الجزاير ممنوع اعلام شده است، با اين وجود در ماه‌هاي اخير شمار کثيري از دانشجويان الجزايري براي دستيابي به مطالبات خود تظاهرات کرده‌اند.

ي ص/ع ص
x
اخبار پر بازدید
  • ماه گذشته
  • هفته گذشته
  • روز گذشته
آب و هوا
Feedback