یکشنبه 28 بهمن 1397 | 18:06
"بن‎لادن سال‎ها پيش کشته شده"
دوشنبه 12 اردی بهشت 1390 [ 02-05-2011 ] | 22:14
اندازه فونت :
بي نظير بوتو نخست وزير فقيد پاکستان که در حمله تروريستي سال 2007 کشته شد.
بي‌نظير بوتو نخست وزير فقيد پاکستان در مصاحبه‌اي در سال 2007 گفت که رهبر القاعده سال‌ها پيش کشته شده است، اين امر ترديد درباره ادعاي اخير امريکا مبني‌بر مرگ بن لادن را افزايش مي‌دهد.

باراک اوباما رئيس جمهور امريکا يکشنبه (11 ارديبهشت) اعلام کرد که اسامه بن لادن به‌دست نيروهاي امريکايي در محل اختفاي خود در پاکستان کشته شده است.

اين در حالي است که بي‌نظير بوتو به دنبال ترور نافرجام وي در اکتبر 2007 ، در جريان مصاحبه‎اي اعلام کرده بود که بن لادن سال‎ها پيش کشته شده است.

بوتو در اين مصاحبه که گزيده‌‌هايي از تصاوير ويدئويي آن به بخش "يو ريپورت" شبکه پرس تي‌وي ارسال شده بود، حتي کسي که رهبر القاعده را کشته، عمر شيخ معرفي مي‌کند.

نخست وزير فقيد پاکستان در پاسخ به سوالي درباره اين که آيا هيچ يک از اين تروريست‌ها با دولت ارتباط داشته‎اند ، مي‌گويد: "بله يکي از آن‌ها از چهره‌هاي کليدي در بخش امنيتي است، وي يکي از افسران پيشين ارتش بوده است... و ارتباطاتي با عمر شيخ که اسامه بن لادن را کشته، داشته است."

بوتو در 27 دسامبر 2007 در جريان فعاليت‌هاي انتخاباتي خود در راولپندي در جريان حمله‌اي تروريستي، از ناحيه گردن هدف شليک گلوله قرار گرفت و کشته شد.

مقامات امريکايي تقريبا 10 سال پس از حملات تروريستي يازده سپتامبر به برج‎هاي دوقلوي مرکز تجارت جهاني نيويورک، خبر مرگ بن لادن را اعلام کرده‎اند.

در همين حال، يکي از مقامامت امريکايي از دفن جسد اسامه بن لادن در دريا خبر داده و در توضيح اين امر مدعي شد که اين اقدام براساس موازين دين اسلام مبني بر دفن اجساد ظرف مدت 24 ساعت پس از مرگ آنان، اتخاذ شده است حال آنکه انداختن اجساد پس از مرگ افراد به دريا، با هيچ يک از قوانين و احکام دين مبين اسلام مطابقت ندارد.

اين مقام امريکايي همچنين اين امر که احتمالا هيچ کشوري در دنيا حاضر به پذيرش جسد مرد اول فهرست تحت پيگردهاي جهان نخواهد بود را دليل اصلي تصميم امريکا مبني بر به دريا انداختن جسد بن لادن، عنوان کرده است.

ي ص/ع ص
x
اخبار پر بازدید
  • ماه گذشته
  • هفته گذشته
  • روز گذشته
آب و هوا
Feedback