یکشنبه 28 بهمن 1397 | 18:27
"حمايت امريکا از مسلح‌بودن منافقين"
یکشنبه 11 اردی بهشت 1390 [ 01-05-2011 ] | 18:41
اندازه فونت :
مريم سنجابي از اعضاي سابق گروهک مجاهدين خلق که موفق به فرار از اردوگاه اشرف شده‌ است.
عضو سابق گروهک تروريستي منافقين که موفق به فرار از کمپ اشرف شده است، مي‌گويد، سربازان امريکايي به اعضاي اين گروهک اجازه ‌مي‌دادند تا مخفيانه در اين اردوگاه تسليحات نگه‌داري کنند.

مريم سنجابي از اعضاي پيشين گروهک تروريستي منافقين در مصاحبه با پرس تي‌وي گفته است: " در سال 2003 در جنگي که بين امريکايي‌ها و دولت عراق صورت گرفت، بعد از اشغال عراق توافقي بين نيروهاي امريکايي و سازمان مجاهدين به‌وجود آمد که قرار شد، تمام سلاح‌هايي که در اردوگاه اشرف وجود دارد، تحويل داده شود و ظاهرا خلع سلاح شود اما در حقيقت هرگز اين اتفاق روي نداد."

به گفته سنجابي، از سال 2003 به بعد، سران اردوگاه اشرف به اعضاي گروهک منافقين آموزش‌هايي به منظور مقابله با نيروهاي امنيتي عراقي دادند، آموزش‌هايي که گفته مي‌شد در صورت حمله احتمالي عراقي‌ها، چگونه با آنان مقابله شود.

سنجابي افزود: "از همان روزي که دولت عراق تصميم گرفت يک ايستگاه پليس در اشرف ايجاد کند، مشکلات پيچيده و بغرنجي مطرح شد، از آن روز بود که سازمان مجاهدين به صورت فريبکارانه‌اي از برقراري ارتباط اعضاي اين سازمان و ساکنان کمپ اشرف با دنياي خارج مقاومت مي‌کرد."

اين عضو سابق سازمان منافقين، زندگي در اردوگاه اشرف را اسف‌ناک و دردناک خواند و تاکيد کرد که اين سازمان در دو دهه گذشته به شدت اعضاي خود را شست‌وشوي مغزي داده است.

اعضاي سابق اين گروهک مي‌گويند، همه انسان‌هاي ساکن در اشرف از ابتدايي‌ترين حقوق انساني از جمله امکان استفاده از تلفن، اينترنت، روزنامه و تلويزيون و هرگونه ابراز ارتباطي با دنياي خارج محروم هستند.

سنجابي تاکيد کرد: "در اردوگاه اشرف همچنان قوانين خشک نظامي وجود دارد و همه اين قوانين موجود در اشرف تحت تاثير ايدئولوژي فرقه‌اي خاص آن است. همه افرادي که در کمپ اشرف حضور دارند، به جز محروميت از ابتدايي‌ترين حقوق انساني خود، همگي بايد اطاعت اجباري از رهبريت سازمان داشته باشند."

جمهوري اسلامي ايران تا کنون بارها از دولت عراق خواسته است که پايگاه گروهک تروريستي منافقين را از خاک خود برچيند اما امريکا تا کنون با فشار بر دولت عراق مانع اين کار شده است.

بيش از سه‌هزار نفر از اعضاي اين گروهک تروريستي در اردوگاه اشرف مستقر هستند و افزون بر همکاري با نظاميان امريکايي در عراق، نيروهاي خود را براي انجام عمليات تروريستي به ايران اعزام مي‌کنند.

آنها در گذشته بارها به انجام عمليات تروريستي عليه مقامات ايراني و همچنين مردم بي‌گناه در خاک ايران دست زده‌اند.

گروهک منافقين همچنين با صدام حسين ديکتاتور پيشين عراق در سرکوب سال 1991 مخالفان در مناطق جنوبي اين کشور و کشتار کردها همکاري داشت.

امريکا در حالي خواستار رفتار انسان‌دوستانه دولت عراق با منافين شده که اين گروهک تروريستي از سوي بيشتر کشورهاي جامعه بين‌الملل در فهرست گروه‌هاي تروريستي جاي داده شده است.

اعضاي گروهک منافقين در سال 1986 ميلادي به عراق گريختند و تحت حمايت صدام حسين اردوگاه اشرف را در نزديکي مرز ايران برپا کردند.

ي ص/م ح ر
x
اخبار پر بازدید
  • ماه گذشته
  • هفته گذشته
  • روز گذشته
آب و هوا
Feedback